Autor:
Clker-Free-Vector-Images, Pixabay

Kultuuriteadlased ületasid liikumiskuul 10 miljoni sammu piiri

Oktoobris toimus kultuuriteaduste instituudis põnev sammude kogumise väljakutse. Eesmärgiks oli senisest rohkem pöörata tähelepanu füüsilisele tervisele ning suunata instituudipere veelgi enam ühiselt liikuma. 
 
Liikumiskuul osalemiseks tuli iganädalaselt kirja panna oma sammude arv ühisesse koondtabelisse. Võitja välja selgitamisel läks arvesse nii osakondlik osalusprotsent kui ka kokku kogutud ühine sammude arv. Et aga liikumine ja hea füüsiline tervis ei käi alati võidu peale, loositi kõikide osalejate vahel välja kaks loosiauhinda. Samuti said kõik osalejad endale liikumiskuu teemalise helkuri, et ka pimedal ajal ei jääks sammud tegemata. 

Osavõtu protsendi ja sammude arvu koguarvestuses võitis seekordse liikumiskuu väljakutse juhtimis- ja tugiüksus, kelle osalusprotsent oli 77.78% ning samme oli kokku 2 384 287 ehk keskmiselt inimese kohta 340 612 sammu. Üldarvestuses järgnesid neile maailmakirjanduse õppetool ning teatriteaduse osakond

Loosimise tulemusena võitsid eriauhinnad kirjandusõpetuse lektor Katre Talviste ning eesti ja võrdleva rahvaluule teadur Kristel Kivari. 

Image
Liikumiskuu loosiauhinnad
Image
Liikumiskuu loosiauhinnad


Kokku osales liikumiskuul 31 töötajat, kes tegid kuu aja jooksul kokku 10 529 915 sammu ehk ühiselt läbiti ligikaudu 8024 kilomeetrit. Võrreldes eelmise aastaga tehti 3 564 427 sammu rohkem. Seega oleksid kultuuriteadlased sammude koguarvu silmas pidades jõudnud kuu ajaga näiteks Eestist Hispaaniasse ja tagasi. Liikumiskuu eesmärgiks oli pöörata tähelepanu oma liikumisharjumustele ning suurendada osakondlikku võistlusvaimu. Kultuuriteaduste instituut jätkab senist traditsiooni ning korraldab ka edaspidi kaks korda aastas liikumist ja vaimset tervist edendavaid väljakutseid.

Image
Liikumiskuu helkur

 

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
vaimne tervis

Instituudi nõustaja Reet Lõpp jagab vaimse tervise soovitusi

KU rebasteerimie 2024

Tagasivaade esmakursuslaste rebasteerimisele